Ogłoszenia duszpasterskie na 10 października 2021

DWUDZIESTA  ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski,  pod hasłem: ,,Nie lękajcie się”.

Po Mszach świętych   – zbiórka do puszek na stypendia  dla uzdolnionej młodzieży.

Po Mszy św.  o godz. 1530 Adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie za naszego wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II. Odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będziemy wsłuchiwać się w słowa Papieża. Adoracja potrwa do godziny 1730. Zapraszamy!

Dzisiaj, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pana Jezusa w I. Komunii świętej.

Przypominamy, że spotkania dzieci odbywają się we wtorki o godz. 1600 lub 1800.

Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. w miarę możliwości o g. 1030.

W najbliższy wtorek, 12 października w godzinach: 1645 – 1800 w sali na górze (przy kościele) będzie możliwość zamówienia, zmierzenia alb komunijnych, celem ich uszycia. Rodziców zainteresowanych prosimy o przybycie wraz z dzieckiem.

Bardzo dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy w miniony czwartek, w dzień Matki Bożej Różańcowej przeszli w procesji ulicami naszego miasta, modląc się na różańcu. Dziękujemy za to piękne świadectwo wiary!

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, do naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 1730,  a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy świętej. Zachęcamy też do odmawiania Różańca w rodzinach.

W środę, 13 października – DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na Mszę św. o 1700 i po Mszy św. - różaniec z procesją.

Za tydzień, w niedzielę, 17 października, po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć Hospicjum w Kartuzach poprzez ofiarę złożoną do puszek.

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 40. Rocznicy Objawień Matki Bożej w Kibeho (28.11.2021) pragniemy przyczynić się do wydania pięknej książki o tych objawieniach w języku afrykańskim, która będzie rozpropagowana w całej RWANDZIE – we wszystkich parafiach, szkołach, Domach Zakonnych. Kto zechciałby dołożyć swój dar do tej inicjatywy – prosimy o wpłatę na założone na ten cel konto. Więcej informacji w biuletynie i na stronie internetowej.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

- w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Z okazji przypadającego w czwartek, 14 października - Dnia Edukacji Narodowej, składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom  i Pracownikom szkoły najlepsze życzenia, cierpliwości, wytrwałości, satysfakcji z tak zaszczytnej pracy, a  także zdrowia w tych trudnych chwilach walki z koronawirusem. Wszystkiego dobrego!

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alberta Majewskiego l. 82 z Żukowa, ul. Zawadzkiego.  Dobry Jezu, a nasz Panie …

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Modrzewiowej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą  sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa, ul. Kwiatowa.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 9 października 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVIII Niedziele zwykłą

KIBEHO