Ogłoszenia duszpasterskie na 3 października 2021

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Za Tydzień we wszystkich kościołach w Polsce obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski, pod hasłem ,,Nie lękajcie się”.                           Po Mszach świętych za tydzień  – zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

- w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni codziennie o godz. 1730,                                           a w niedzielę  po każdej Mszy. Matka Boża podczas każdego z Objawień wzywała: „Odmawiajcie Różaniec”.                         Odmawiajmy go również w naszych rodzinach.

W czwartek, 7 października wspominamy Matkę Bożą Różańcową. Tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta PROCESJA RÓŻAŃCOWA MĘŻCZYZN pod hasałem: „Uzbrój się w duchową amunicję”. Procesja wyruszy o 1930 sprzed naszego kościoła – do kościoła Wniebowzięcia NMP. Jest to wydarzenie wyłącznie dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy!

W poniedziałek, 5 października wspominamy św. Faustynę Kowalską. Tego dnia na Mszę św. o g. 1700 i różaniec                     zapraszamy w sposób szczególny wszystkie grupy i wspólnoty działające w naszej parafii.

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. w miarę możliwości – o godzinie 1030

W niedzielę, 10. października podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie.               Można też zakupić w naszym sklepiku, gdzie są również do nabycia książeczki „Z Panem Bogiem”. Sklepik czynny dzisiaj między Mszami.

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do miejsc związanych z bł. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim i bł. Matką Elżbietą Różą Czacką      w sobotę, 30 października. Pragniemy odwiedzić m.in. Ośrodek dla Niewidomych w Laskach, Stare Miasto i świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 3 października. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Misjonarka, Siostra Marta, która przed dwoma tygodniami gościła w naszej parafii, bardzo serdecznie dziękuje nam za modlitwy i wsparcie finansowe. Napisała do nas list wdzięczności, którego treść przeczytać możemy w dzisiejszym biuletynie i na naszej stronie internetowej.

W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 40. Rocznicy Objawień Matki Bożej w Kibeho (28.11.2021) pragniemy przyczynić się do wydania pięknej książki o tych objawieniach w języku afrykańskim, która będzie rozpropagowana w całej RWANDZIE – we wszystkich parafiach, szkołach, Domach Zakonnych. Kto zechciałby dołożyć swój dar do tej inicjatywy – prosimy o wpłatę na założone na ten cel konto. Więcej informacji w biuletynie i na stronie internetowej.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Rejtana za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy      o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa  ul. Modrzewiowa.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 2 października 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVII Niedziele zwykłą

KIBEHO