Ogłoszenia duszpasterskie na 26 września 2021

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ten tydzień bogaty jest we wspomnienie wspaniałych Świętych:

W poniedziałek – św. Wincentego a Paulo,

we wtorek – św. Wacława męczennika i bł. Michała Sopoćko

w środę św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w czwartek  św. Hieronima, który bardzo umiłował Pismo święte,

w piątek – św. Tereski od Dzieciątka Jezus – patronki Misji świętych,

w sobotę – świętych Aniołów Stróżów,

Wypraszajmy opieki naszych Świętych Patronów.

W ciągu całego miesiąca października w naszych świątyniach i kaplicach odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Weźmy i my w swe dłonie Różaniec święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Zapraszamy na te piękne nabożeństwa różańcowe do  świątyni codziennie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy.

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św, w miarę możliwości – o godzinie 1030

W niedzielę, 10. października podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Dziękujemy tym, którzy miesiąc temu skorzystali z daru spowiedzi św. Zapraszamy w piątek do sakramentu pokuty od godziny 1600  do 1700  i od 1830 do 1900, każdego dnia spowiadamy także, pół godziny przed Mszą św. Zachęcamy do odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca wszystkich, którzy tego nie uczynili i tych, którzy pragną jeszcze mocniej pokochać Boga. Msze św. w I Piątek o 800, 1700 i 1900. Po Mszy św. o 1700 Wystawienie i Ofiarowanie Sercu Jezusowemu i Adoracja do godz. 1900.

W piątek  ks. Proboszcz, a w sobotę ks. Sylwester odwiedzi chorych z sakramentami św.

Organizujemy pielgrzymkę autokarową do miejsc związanych z bł. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim i bł. Matką Elżbietą Różą Czacką w sobotę, 30 października. Pragniemy odwiedzić m.in. Ośrodek dla Niewidomych w Laskach, Stare Miasto i świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii do 3 października.

Przypominamy, że w każdy czwartek – po Mszy św. o 1700 jest możliwość Adorowania Pana Jezusa i otrzymania indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dzisiaj przed kościołem, u Pana Zbyszka, można nabyć płytę z filmem i zdjęciami z uroczystości Bierzmowania.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Świerkowej za sprzątnięcie kościoła.

W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa  ul. Rejtana.

Żukowo, dnia 25 września 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVI Niedziele zwykłą