Ogłoszenia duszpasterskie na 19 września 2021

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy Sołectwu Żukowo za przygotowanie tegorocznych dożynek i dar dla uczestników Eucharystii. Za rok prosimy Sołectwo Małkowo o organizację dożynek.

Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie siostrę Martę, Pallotynkę, która wygłosi słowo i poprosi o ofiary na Misje św.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie o godz. 800 i 1700.
  • w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii w roku 2022 odbędzie się w sobotę, 7 maja oraz w niedzielę,  8 maja

Spotkanie z dziećmi, które są zapisane we wtorek, 21 września o godz. 1600 lub 1800.

Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas drugich –  w środę, 22 września o godz. 1700. Spotkanie dla młodzieży – w poniedziałek i wtorek o 1900.  Spowiedź  we wtorek  od godz. 1900 do 2000.

Młodzież klas pierwszych przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek  o godz. 1900. Kto z kandydatów nie zapisał się jeszcze, to prosimy, aby to uczynić w tym tygodniu.

Bardzo zachęcamy do zaangażowania się w budowanie kościoła duchowego, jakim jest nasza parafia, poprzez uczestnictwo                   w spotkaniach różnych Ruchów i Wspólnot.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Harmonogram spotkań podajemy w dzisiejszym biuletynie i na parafialnej stronie internetowej.

Urząd Gminy w Żukowie przypomina, że pozostało niewiele czasu do spisania się w obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Dzisiaj, w niedzielę, 19 września 2021 r. w godzinach 12:00-17:00 otwarte będą specjalne punkty spisowe w Szkole Podstawowej nr 2      w Żukowie (przy ul. Armii Krajowej), w Szkole Podstawowej w Baninie (przy ul. Tuchomskiej) oraz w Strefie Kultury w Chwaszczynie. Każdy mieszkaniec gminy Żukowo (niezależnie od miejsca zamieszkania) może się spisać.

Dzisiaj, w niedzielę 19 września zapraszamy na wyjazd do kina w Gdańsku na film pt. „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie”. Doceńmy to, że godzina emisji filmu została dostosowania do możliwości naszej Parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1630

Koszt 30 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.   Zapisy – w zakrystii.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Natura Park za sprzątnięcie kościoła.                                           W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowo ul. Świerkowej.                                    W czwartek zapraszamy na  Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Żukowo, dnia 18 września 2021 roku.           Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXV Niedziele zwykłą