Ogłoszenia duszpasterskie na 12 września 2021

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w naszej wspólnocie Dożynki – podziękowanie za tegoroczne plony podczas Mszy św. o 1530.                                                    W tym roku nie będzie festynu przy kościele. Sołectwo Żukowo – organizator tegorocznych dożynek po Mszy św. przekaże maleńki upominek.

Dzisiaj również wielka radość dla Kościoła i naszej Ojczyzny – BEATYFIKACJA KS. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej.

Zachęcamy do oglądania transmisji (o godz. 1200) w TVP oraz wieczorem o 2015 – Koncert pt. „Ten zwycięża, kto miłuje”                        i o 2230  film pt. „Widzieć w ciemności”.

W poniedziałek wspominając Objawienia w Fatimie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec wraz z procesją.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Spotkanie z dziećmi, które zostały zapisane przez swoich rodziców odbywają się we wtorki w kościele o godz. 1600 lub  1800.  Zapraszamy

Przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii w roku 2022 odbędzie się w sobotę, 7 maja o godz. 1100  oraz w niedzielę,  8 maja o godz. 1000

Ks. Bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas drugich  – w środę,  22 września o godz. 1700. Spotkanie dla młodzieży – w piątek oraz w poniedziałek 20 i wtorek 21 września o godz. 1900. Spowiedź  we wtorek  21. 09.  od godz. 2000 do 2100

W niedzielę 19 września w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy siostrę Martę, Pallotynkę, która skieruje słowo i poprosi o ofiary na Misje święte.

W niedzielę 19 września zapraszamy na wyjazd do kina na film pt. „Wyszyński – Zemsta czy Przebaczenie”.                                          Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1630. Koszt 30 zł. Zapisy – w zakrystii.

Na progu nowego Roku szkolnego, pragniemy przypomnieć, że od momentu Chrztu świętego rodzice są pierwszymi katechetami swoich dzieci i odpowiadają za ich chrześcijańskie wychowanie.

Zadaniem Kościoła i szkoły jest wspieranie roli rodziców w procesie wychowawczym.

Zgodnie z prawem oświatowym i rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, lekcje religii w przedszkolach i szkołach publicznych odbywają się na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów w formie pisemnej.

Pragniemy również przypomnieć, iż, aby zapewnić dzieciom i młodzieży duchowy rozwój i dobre przygotowanie do sakramentów – Eucharystii i Bierzmowania – konieczny jest nieprzerwany udział w lekcjach religii – od klas „0” do zakończenia edukacji w szkole średniej. Bardzo prosimy rodziców o troskę i religijny rozwój swoich dzieci.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie ul. Gdańska  oraz Zielone Wzgórze  za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Pępowa ul. Natura Park. W czwartek zapraszamy szczególnie mieszkańców tej ulicy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 11 września 2021 roku.           Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIV Niedziele zwykłą