Ogłoszenia duszpasterskie na 5 września 2021

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 poświecimy plecaki i przybory szkolne wszystkim rozpoczynającym zajęcia w  szkole.

W tym roku w naszej świątyni przeżywać będziemy Dożynki w niedzielę, 12 września o godz. 1530. O przygotowanie tegorocznych dożynek prosimy sołectwo Żukowo. Ze względu na ograniczenia dożynki  tylko w kościele.

Od września Msze św. sprawujemy w dni powszednie o godz. 800 i 1700,  a w niedzielę o 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

U progu Nowego Roku Szkolnego, zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszy świętej  o godz. 1030. Dzieci klas trzecich w tym roku szkolnym przygotowywać się będą do przyjęcia  Pana Jezusa w I Komunii Świętej. Przyjęcie: w sobotę, 7 maja i w niedzielę, 8 maja. We wtorek, 7 września o godz. 1600 lub 1800 zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci komunijnych oraz dzieci na zapisy kandydatów.

Młodzież klas pierwszych szkół średnich, która w tym roku szkolnym przygotowywać się będzie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek, 10 września o godz. 1900 w kościele.

Zachęcamy do zaangażowania się w budowanie kościoła duchowego, jakim jest nasza parafia, poprzez uczestnictwo w spotkaniach różnych Ruchów i Wspólnot:

Schola „Armia Pana” zaprasza dzieci od klasy III i młodzież do uwielbiania Pana Boga śpiewem i grą na instrumentach. Spotkanie w środę o godz. 1800 w kościele.

Młodzież z parafialnego Caritas-u zaprasza wszystkich chętnych wolontariuszy na spotkanie w piątek o godz. 1830 w kościele.

Ministranci zapraszają na spotkanie także nowych członków w sobotę, 11 września o godz. 1000.

Odpowiadając na zachętę Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, który już za tydzień będzie ogłoszony błogosławionym, pragniemy powołać nową grupę w naszej parafii: „Pomocników Maryi”. Ks. Prymas mówił: „Gdyby w każdej parafii było chociaż 10 prawdziwych Pomocników Matki Kościoła, byłbym spokojny o losy Kościoła w Polsce”. W piątek o godz. 1730 zapraszamy do kościoła na pierwsze spotkanie dzieci i młodzież, którzy pragną modlić się, poznawać życie Świętych i naśladować Maryję.

Dzisiaj między Mszami świętymi przed południem – czynny nasz parafialny sklepik.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie, ul. Gdańska za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  naszej świątyni mieszkańców Pępowa, ul.  Gdańska od nr 178 do końca i Zielone Wzgórze.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W poniedziałek o godz. 1100 odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Richert z Banina.

Żukowo, dnia 4 września 2021 roku.           Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIII Niedziele zwykłą