Ogłoszenia duszpasterskie na 29 sierpnia 2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj, 29 sierpnia o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim.

Po Mszy św. odbędzie się promocja książki o Biskupie Konstantym Dominiku połączona z filmem.

W niedziele sierpnia w naszym kościele parafialnym odbywa się  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Zapraszamy bardzo serdecznie dzisiaj na ostatni już koncert  o godzinie 1730.

Szczegóły na plakatach.

U progu Nowego Roku Szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz praktyki 9-ciu I. piątków miesiąca.

W tygodniu I piątek miesiąca września. Msze św. o godzinie 800, 1700 i 1900.  Okazja do spowiedzi świętej od godziny 1600. Po Mszy św. o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy  do spowiedzi i uczestnictwa w Eucharystii w I piątek zwłaszcza dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. i wszystkich, którzy jeszcze nie odprawili 9 piątków miesiąca. Skorzystajmy z tego wielkiego daru, który zostawił nam Pan Jezus!

Prosimy rodziców o zaangażowanie się i pomoc swoim dzieciom!

W I. piątek miesiąca pragniemy w sposób szczególny prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym:

* na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej

* na Mszę św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież klas ósmych i szkół licealnych,

a po Mszy św. – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Chorych z sakramentami św. Ks. Proboszcz odwiedzi w I. piątek, a Ks. Sylwester w I sobotę miesiąca.

Za tydzień, 5 września na Mszy św. o godz. 1030 poświecimy plecaki i przybory szkolne wszystkim rozpoczynającym zajęcia w  szkole.

W tym roku w naszej świątyni przeżywać będziemy Dożynki w niedzielę, 12 września o godz. 1530. O przygotowanie tegorocznych dożynek prosimy sołectwo Żukowo. Ze względu na ograniczenia dożynki  tylko w kościele.

Od września Msze św. będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 800 i 1700, a w niedzielę o 730, 900, 1030, 1200    i 1530.

Dzisiaj, w naszym parafialnym sklepiku, w przerwach między Mszami świętymi można zakupić m.in. katechizmy do nauki religii i indeksy. Zapraszamy!

Przypominamy, iż wierni przebywający w kościele, zobowiązani są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

Komunii św. ze względu na bezpieczeństwo udzielamy najpierw na rękę, a następnie tym wiernym, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie ul. Gdańska  za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Pępowa, ul. Gdańska od Nr 140 do 176.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 28 sierpnia 2021 roku.           Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXII Niedziele zwykłą