Ogłoszenia duszpasterskie na 15 sierpnia 2021

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana również Świętem Matki Bożej Zielnej. W tę, jakże piękną, Maryjną Uroczystość, w naszych kościołach święcone są wianki ziół i kwiatów z pól i łąk. W naszej sąsiedniej parafii żukowskiej – odpust, suma o godz. 1130.

Msze św.  odprawiamy jak w niedziele wakacyjne: o  730, 900, 1030, 1200 i  1900.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy w dni powszednie  w miesiącu  sierpniu – tylko o godz. 1700.

W każdą niedziele sierpnia, w naszym kościele parafialnym, odbywa się VI  Międzynarodowy Koncert Muzyki OrganowejZapraszamy bardzo serdecznie na Koncerty w każdą niedzielę sierpnia o godz. 1730. Wstęp wolny! Podczas koncertów będziemy mieli wyjątkową możliwość obserwować grę organistów (jednoczesna gra rąk i nóg) poprzez transmisję obrazu  w prezbiterium. Zapraszamy!

Za tydzień, w niedzielę  22 sierpnia, w naszym parafialnym sklepiku, w przerwach między Mszami świętymi będzie można zakupić katechizmy do nauki religii i indeksy.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 29 sierpnia o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim. Po Mszy św. odbędzie się promocja książki o Biskupie Konstantym Dominiku połączona z filmem.

Przypominamy, iż wierni przebywający w kościele, zobowiązani są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos.

Komunii św. ze względu na bezpieczeństwo udzielamy najpierw na rękę, a następnie tym wiernym, którzy pragną przyjąć Komunię św. do ust.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. w  zaprasza na wspólny różaniec.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie ul. Gdańska i Słoneczna za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Pępowa, ul. Gdańska od Nr 51 do 81 i Słoneczny Stok. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Wiśniewskiej l. 60 z Frankfurtu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 14 sierpnia  2021 r.          Ks.  Czesław Las

Czytania z komentarzami na XX Niedziele zwykłą