Ogłoszenia duszpasterskie na 25 lipca 2021

SIEDEMNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj, 25 lipca  przypada XXII rocznica ustanowienia naszej wspólnoty parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym czasie oraz pragniemy wypraszać wszelkie łaski dla fundatorów i budowniczych naszego kościoła – dla żyjących poprosimy o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych – o radość wieczną.

Wspominając także dzisiaj św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcimy pojazdy mechaniczne.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

-w dni powszednie  w miesiącu  sierpniu tylko o godz. 1700.

-w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

Na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w każdą niedzielę lipca o godzinie 1600 – „Żukowskie Lato Muzyczne”.

W każdą niedziele sierpnia, w naszym kościele parafialnym, odbywać się będzie VI  Międzynarodowy Koncert Muzyki OrganowejZapraszamy bardzo serdecznie na Koncerty w każdą niedzielę sierpnia o godzinie 1730. Wstęp wolny! Podczas koncertów będziemy mieli wyjątkową możliwość obserwować  grę organistów (jednoczesna gra rąk i nóg) poprzez transmisję obrazu w prezbiterium. Zapraszamy!

Przypominamy, iż wierni przebywający w kościele, zobowiązani są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos. Komunii św. ze względu na bezpieczeństwo udzielamy najpierw na rękę, a następnie tym wiernych, którzy pragną przyjąć Komunie św. do ust.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. w zaprasza na wspólny różaniec.

Pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce, pragną zanieść przed Tron Maryi również nasze intencje. Kto z wiernych pragnie powierzyć swoją intencję – prosimy o zapisanie jej na kartce i złożenie w skarbonie umieszczonej na stoliku przy prasie.

W budynku Urzędu Gminy w Żukowie można spisać się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021. Prosimy o umawianie się  pod numerem telefonu 601-723-705.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie ul. Zielona i Widokowa  za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Małkowa, ul. Parkowa i Żurawia.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 24 lipca  2021 r.                 Ks.  Czesław Las

Czytania z komentarzami na XVII Niedziele zwykłą