Ogłoszenia duszpasterskie na 04 lipca 2021

CZTERNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli. W każdą wakacyjną niedzielę starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. W ten sposób dajemy świadectwo, że nasza wiara jest żywa.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

-w dni powszednie w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

-w niedziele, w  lipcu i sierpniu – o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W miesiącach: lipcu i sierpniu zapraszamy na wspólny różaniec w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Nasz żukowski chór „Harmonia” obchodził Jubileusz 100-tnej rocznicy swojej działalności. W ubiegłą niedzielę, Panu Dyrygentowi i wszystkim członkom chóru, wręczono podziękowania i odznaczenia oraz piękny bukiet 100 róż, który obecnie zdobi naszą świątynię. My również ze swej strony bardzo gratulujemy tak wspaniałego Jubileuszu i życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejne lata, słowami wiersza naszej parafianki:

Niech kolejne lata płyną jak melodii pięknej ton

Powiew wiatru niech zaniesie Waszą pieśń przed Boży Tron.

Niech HARMONIA z wielu jeszcze cieszy się Jubileuszy

z pięknym śpiewem na swych ustach i radością w duszy!

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywać się będą na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP  w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.  Szczegóły na naszej stronie internetowej: mb.diecezja.gda.pl. Dzisiaj wystąpi Alicja Majewska.

W niedzielę, 18 lipca o godz. 400 z Parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie wyruszy piesza pielgrzymka do Sianowa. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie telefoniczne u organizatora pod nr tel.: 798 867 166.  Bliższe informacje na stoliku z prasą.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Małkowie przy ul. Pałacowej za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Małkowa, ul. Spokojna.

W czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 3 lipca  2021 r.                 Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na XIV Niedziele zwykłą