Ogłoszenia duszpasterskie na 27 czerwca 2021

TRZYNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Trwają wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny, letni czas dany nam przez Stwórcę nie tylko dla wypoczynku i odnowy sił fizycznych. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie też i świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim życzymy nade wszystko zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200 i 1900.  Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

Została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Obowiązuje nadal w kościołach i wszystkich obiektach zamkniętych noszenie maseczek.

W czasie wakacji biuro parafialne czynne, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. wieczornej  od g. 1745 do 1830.

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywać się będą na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.

W tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. odprawimy  o godz. 1700 i 1900Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 i 1830. Między Mszami Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Wyjątkowo ks. Proboszcz odwiedzi chorych 1 lipca , w pierwszy czwartek miesiąca, w piątek odpust w Przodkowie o godzinie 1100

Ks. Bp Zbigniew Zieliński, w środę, 22 września, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tym roku szkolnym przygotowywała się do przyjęcia tego wielkiego Daru

Serdecznie dziękujemy wiernym zamieszkałym w Małkowie przy  ul Pałacowej od nr 1 do 85 za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Małkowa, ul. Pałacowa od Nr 86 do końca. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Dejk l.94 z Pępowa, ul. Gdańska. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 26 czerwca 2021 r.                 Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na XIII Niedziele zwykłą