Ogłoszenia duszpasterskie na 20 czerwca 2021

DWUNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Przeżywamy czerwiec – miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj, w niedzielę, 20 czerwca, podczas Mszy św. o godzinie 1200 już piąty krąg wiernych czcicieli Matki Bożej z naszej wspólnoty, podejmie obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej do swoich domów, aby przez wstawiennictwo Maryi wypraszać łaski dla siebie i całego Kościoła Powszechnego.

Kolejny Rok Szkolny dobiega końca. Jak przystało na dobrych uczniów Jezusa Chrystusa, pragniemy także Panu Bogu podziękować za możliwość zdobywania wiedzy i kształtowania swego serca. W tym roku także przez Internet. Dzisiaj podczas Mszy św. dziękujemy za tegoroczny rok szkolny,  z powodu koronawirusa, inny od poprzednich,  ale dokończony w zdrowiu i owocnie.

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200  i 1900. Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.  Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą św.

W poniedziałki podczas wakacji będzie odmawiany różaniec w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Msze św. na facebooku od przyszłej niedzieli nie będą już transmitowane.

Ks. Bp Zbigniew Zieliński, w środę, 22 września, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która w tym roku szkolnym przygotowywała się do przyjęcia tego wielkiego Daru.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Małkowie przy ul. Gdyńskiej za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Małkowa, ul. Pałacowa od nr 1 do 85. W czwartek zapraszamy na Adorację po wieczornej Mszy św. do godziny 1830.

Żukowo, dnia 19 czerwca 2021 r.            Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na XII Niedziele zwykłą