Ogłoszenia duszpasterskie na 30 maja 2021

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

Dzisiaj o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte będziemy sprawowali o godz. 730, 900, 1030, po której odbędzie się procesja dokoła kościoła oraz o 1200 i 1530. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Boże Ciało między wszystkimi Mszami św. Przed każdą Mszą św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Procesja tylko wokół kościoła: w Boże Ciało o godz. 1030, w niedzielę o godz. 1030 i podczas Oktawy o godzinie 1700. Na zakończenie  poświęcenie wianków.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała  i Oktawy - na próbę w poniedziałek, 31 maja o godzinie 1800.

Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w I Komunii św. prosimy o udział w procesji w Boże Ciało o godz. 1030 w strojach komunijnych. Dzieci te, idąc w procesji, będą niosły białą lilię, którą otrzymają od katechetów.

Prosimy także dzieci oraz dorosłych mających stroje kaszubskie o ich założenie.

Panie i Panów niosących chorągwie i baldachim prosimy o ich przygotowanie.

Dzieci przeżywające Pierwszą Rocznicę I Komunii św. dzisiaj podczas Mszy św. dziękują za piękny czas przyjaźni z Panem Jezusem.

Komunia św. w roku 2022 odbędzie się w sobotę, 7 maja i w niedzielę, 8 maja. Wybór dnia uroczystości należy do rodziców dzieci komunijnych. Zapisy dzieci do Pierwszej Komunii na początku września.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze św. tego dnia odprawimy o 800,1700 i 1900Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 i 1730. Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę o 1900 i krótkie spotkanie.

W piątek ks. proboszcz odwiedzi chorych a w sobotę ks. Sylwester

Miłośnicy pszczelarstwa z okolic Kartuz pragną reaktywować koło pszczelarzy. Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami pod nr tel. 798 867 166.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie przy  ul. Gdyńskiej 5 ogłasza nabór do szkoły i zaprasza do nauki w różnych zawodach. Termin składania dokumentów  do 21 czerwca. Więcej informacji na stronie www.zsziozukowo.pl

W minionym tygodniu na parkingu przy kościele skradziono katalizator samochodowy. Prosimy wszystkich o wrażliwość i wyczulenie na spacerujących, przebywających na parkingu podczas Mszy św. i nie tylko.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Jabłoniowa, Blok 5 i 5A za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Żukowa, ul. Jabłoniowa, Blok 7 i 7A.

Żukowo, dnia  29 maja  2021 roku.              Ks. Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Najświętszej Trójcy