Ogłoszenia duszpasterskie na 23 maja 2021

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Jest uroczystością upamiętniającą początek publicznej działalności Kościoła.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Dzieci przeżywające Drugą rocznicę I Komunii św. dzisiaj podczas Mszy św. dziękują za piękny czas przyjaźni z Panem Jezusem, a dzieci, które będą przeżywać Pierwszą rocznicę I Komunii św. – zapraszamy za tydzień, w niedzielę, 30 maja o godz. 1030.

W przyszłym roku I Komunia święta odbędzie się w sobotę, 7 maja  i w niedzielę, 8 maja 2022 roku.

W najbliższą środę, w Dzień Matki, zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo Majowe o godz. 2030, podczas którego będziemy dziękować i modlić się za nasze MAMY.

W czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Boże Ciało. W tym roku bez procesji Eucharystycznej ulicami miasta ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Po Mszy św. o godz. 1030 procesja z Panem Jezusem dookoła kościoła. A między Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msze św. tego dnia odprawimy jak w każdą niedzielę.

Zapraszamy dzieci, które pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi w czasie procesji Bożego Ciała i Oktawy - na próbę w poniedziałek, 31 maja o godzinie 1800.

Tradycją stał się trzydniowy „Piknik dla Niepełnosprawnych”, który w tym roku przeżywalibyśmy już po raz XVI. Niestety, ze względu na epidemię, musimy odwołać to wydarzenie!

Księża biskupi podali plan bierzmowań do  końca tego roku szkolnego. Niestety nie ma tam dekanatu żukowskiego. Tak więc w tym roku szkolnym bierzmowania nie będzie w naszej wspólnocie parafialnej. Czekamy do września, gdyż wtedy zostaną podane następne terminy Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Jabłoniowa, domy wolno stojące  za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Żukowa, ul. Jabłoniowa, Blok 5 i 5A.

Żukowo, dnia  22 maja 2021  roku.              Ks. Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego