Ogłoszenia duszpasterskie na 16 maja 2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nasz parafianin, diakon Arkadiusz Kosznik przyjął w sobotę święcenia kapłańskie o godz. 1000 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Msza św. Prymicyjną   neoprezbiter  Arkadiusz  odprawi dzisiaj w niedzielę, 16 maja o godz. 1200 w naszym kościele parafialnym  pw. Miłosierdzia Bożego.

Kolekta ze Mszy św. prymicyjnej z woli ks. Arkadiusza, zostanie przekazana  na  Misje św. w Indiach dla dzieci ze szkoły „Beatrix”, których rodzice są trędowaci. Szkołę tę założył werbista O. Marian Żelazek. Więcej informacji obok w linku: LINK Z INFORMACJAMI

Msze św. prymicyjną będziemy transmitować.

Dzieci przeżywające Drugą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną w niedzielę, 23 maja o godz. 1030, a Pierwszą rocznicę I Komunii św. - zapraszamy 30 maja o godz. 1030.

Zapraszamy na Nabożeństwa  Majowe do kościoła każdego dnia po Mszy św.   o 1700, z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem środy,  kiedy spotykamy się  o godz. 2030. Dzisiaj, w niedzielę,  Litania do Matki Bożej po każdej Mszy św. Prośmy Matkę Bożą o ustanie pandemii  koronawirusa.

W sobotę o godz. 1900 zapraszamy na Mszę św. w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego.

Tradycją stał się trzydniowy „Piknik dla Niepełnosprawnych”, który w tym roku przeżywalibyśmy już po raz XVI. Niestety, ze względu na trwającą pandemie, musimy ponownie odwołać to wydarzenie! Wyrażamy ogromną wdzięczność tym, którzy każdego roku wspierali nas różnego rodzaju darami, poczęstunkiem, niespodziankami i tym, którzy pełnili funkcje wolontariuszy! Niech Pan Bóg błogosławi wszystkim o wielkim sercu! Bóg zapłać!

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Kochanowskiego za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Żukowa, ul. Jabłoniowa domy wolno stojące, a w czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Mateja l. 83 z Żukowa  ul. Fenikowskiego, a w poniedziałek o godzinie 1000 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Kamińskiego l.70 z Żukowa, ul. A. Krajowej. Dobry Jezu……

Żukowo, dnia  15 maja 2021 roku.              Ks. Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego