Ogłoszenia duszpasterskie na 09 maja 2021

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zapraszamy na Nabożeństwa  Majowe do kościoła każdego dnia po Mszy św.   o 1700, z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030. Dzisiaj, w niedzielę,  Litania do Matki Bożej po każdej Mszy św. Prośmy Matkę Bożą o ustanie pandemii  koronawirusa.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii także dzisiaj o 1000 i 1330

Msze św. 9 maja dla wiernych niezwiązanych z I. Komunią świętą odprawimy o godz. 730, 850 oraz o 1200  i 1530. Msze św. pierwszokomunijne będziemy transmitować.

Prosimy parafian, którzy nie są związani z I Komunią, o udział we Mszy św. o innej godzinie.

Dzieci przeżywające Drugą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 23 maja o godz. 1030, a Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy 30 maja o godz. 1030.

Nasz parafianin, diakon Arkadiusz Kosznik przyjmie święcenia kapłańskie  w sobotę, 15 maja o godz. 1000 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Msza św. Prymicyjna  przez  neoprezbitera Arkadiusza zostanie odprawiona  w niedzielę, 16 maja o godz. 1200 w naszym kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego. Polecajmy diakona Arkadiusza naszym modlitwom.

Kolekta ze Mszy św. prymicyjnej z woli ks. Arkadiusza, zostanie przekazana na  Misje św. w Indiach dla dzieci ze szkoły „Beatrix”, których rodzice są trędowaci. Szkołę tę założył werbista O. Marian Żelazek. Więcej informacji obok LINK Z INFORMACJAMI

Msze św. prymicyjną będziemy transmitować.

W czwartek, 13 maja o godz. 2030 zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie, odmówimy różaniec i przejdziemy z figurką w procesji.

Na ul. Dębowej znaleziono męską obrączkę. Zainteresowanych prosimy o odbiór w zakrystii.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Klonowej, Lipowej, Jaśminowej, Akacjowej i Chabrowej   za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Żukowa, ul. Kochanowskiego i Abrahama.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Grzenia l.68 z Pępowa ul. Jaśminowa, a w środę o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb śp. Doroty Mateja l. 83 z Żukowa,  ul. Fenikowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 8 maja 2021 roku             Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Szóstą Niedzielę Wielkanocną