Ogłoszenia duszpasterskie na 02 maja 2021

PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

W maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc w Nabożeństwach Majowych: Prośmy Matkę Bożą o ustanie pandemii koronawirusa. Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św. o 1700, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030. Dzisiaj, w niedzielę, Litania do Matki Bożej po każdej Mszy św.

W poniedziałek, 3 maja  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. tego dnia odprawimy jak w każdą niedzielę.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii przeżywać będziemy w czterech grupach: w sobotę, 8 maja: o godz. 1000 i 1200 oraz w niedzielę,  9 maja o godz. 1000 i 1330.

Msze św. 9 maja dla wiernych niezwiązanych z I. Komunią świętą odprawimy o godz. 730, 850 oraz o 1200  i 1530Prosimy parafian, którzy nie są związani z I Komunią, o udział we Mszy św. o innej godzinie.

Dzieci przeżywające Drugą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 23 maja o godz. 1030, a Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy 30 maja o godz. 1030.

Nasz parafianin, diakon Arkadiusz Kosznik przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę, 15 maja o godz. 1000 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Msza św. Prymicyjna przez neoprezbitera Arkadiusza zostanie odprawiona w niedzielę, 16 maja o godz. 1200 w naszym kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego. Polecajmy diakona Arkadiusza naszym modlitwom.

Msze św. zamówione 16 maja o godz. 1200, zostaną odprawione 16 maja o godz. 900 i 1030. Natomiast kolekta z Mszy św. prymicyjnej z woli Arkadiusza zostanie przekazana na Misje święte.

We wtorek, 4 maja, wspominamy św. Floriana – patrona Strażaków. Tego dnia o godzinie 1745 odprawimy Mszę św. w intencji Strażaków.

W tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o 800, 1700, 1900Okazja do spowiedzi św. od 1600 i 1830. Adoracja między Mszami św.

W I  piątek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zatroskanym o dobro wspólnoty parafialnej za wpłaty na konto parafialne i ofiary na tacę. Bóg zapłać!

Dziękujemy wiernym  z Żukowa, ul. Dębowa, Bukowa i Cyprysowa za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy  mieszkańców Żukowa, ul. Klonowa, Lipowa, Jaśminowa ,Akacjowa i Chabrowa

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Wojtali l. 60 z Żukowa, ul. Witosławy. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 1 maja 2021 roku         Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Piątą Niedzielę Wielkanocną