Ogłoszenia duszpasterskie na 25 kwietnia 2021

CZWARTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Dzisiaj światowy Dzień Modlitw o Powołania. Trzeba nam ciągle prosić Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych powołań kapłańskich i zakonnych, gotowych podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Nasz parafianin, diakon Arkadiusz Kosznik przyjmie święcenia kapłańskie w tym roku w sobotę, 15 maja o godz. 1000 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Msza św. Prymicyjna  przez  neoprezbitera Arkadiusza zostanie odprawiona w niedzielę, 16 maja o godz. 1200 w naszym kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego. Polecajmy diakona Arkadiusza naszym modlitwom.

Msze św. zamówione 16 maja o godz. 1200, zostaną odprawione 16 maja  o godz. 900 i 1030. Natomiast kolekta z Mszy św. prymicyjnej z woli Arkadiusza zostanie przekazana na Misje święte.

W miesiącu maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc  w Nabożeństwach Majowych: przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach oraz  w kościele. Prośmy Matkę Bożą o ustanie epidemii  koronawirusa.

Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św.  o 1700, z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się  o godz. 2030.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii przeżywać będziemy  8 i 9 maja.

Dzieci przeżywające Drugą rocznica I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną  23 maja  o godz. 1030, a Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy 30 maja o godz. 1030.

Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek ,,Pola Nadziei na Pomorzu” wspierająca hospicja działające w diecezji Gdańskiej.

Oczekiwana Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się w 12 września br. w Warszawie o godz. 1200.

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za porządkowanie  naszej świątyni. W  sobotę na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa ul. Dębowa, Bukowa i Cyprysowa, a w czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.  do godz. 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Stencel l. 54 z Małkowa,  Edwarda Miler l. 67 z Pępowa, Tadeusza Gładkiego l. 93 z Małkowa, ul. Spokojna oraz Henryka Jermołowicza z Pruszcza Gdańskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 24 kwietnia  2021 roku                Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Czwartą Niedzielę Wielkanocną