Ogłoszenia duszpasterskie na 18 kwietnia 2021

TRZECIA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Przypominamy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę: https://spis.gov.pl/ i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje  lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Przeżywamy Rok poświęcony św. Józefowi, który jest patronem Kościoła  Powszechnego, a zwłaszcza Patronem naszym Rodzin. W tym roku, pragniemy w sposób szczególny uświadomić sobie, jak ważna rolę pełni Rodzina w procesie wychowawczym oraz jak ważne jest chrześcijańskie wychowanie naszych dzieci  i odpowiednia formacja katechetyczna.

W dzisiejszym biuletynie znajdziemy wskazania Kościoła, dotyczące chrześcijańskiego wychowania.

Pragniemy wszystkim wiernym przypomnieć, że każda świątynia i plac wokół niej, to miejsca święte, domagające się szczególnej czci. Niezrozumiałe zatem jest, rzucanie gumy do żucia po całej świątyni i wokół niej, palenie papierosów,  a nawet picie alkoholu przy kościele. Wszystkich Nowożeńców bardzo prosimy o nie rzucanie przed kościołem ryżu, sztucznych i papierowych kwiatów.

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za porządkowanie naszej świątyni. W  sobotę na godz. 830 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy nie  mogli być w wyznaczonym terminie, a w czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.  do godz. 1830.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Wacława Czaja l.78 z Żukowa ul. Witosławy. Zmarł śp. Marian Stencel l. 54 z Małkowa ul. Gdyńska. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1200. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, 17 kwietnia  2021 r.          Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Wielkanocną