Ogłoszenia duszpasterskie na 11 kwietnia 2021

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia – Odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Mszę świętą o godzinie 1200 odprawi i kazanie wygłosi Bp Wiesław Szlachetka.

O godzinie 1500 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii wirusa, a po Mszy św. o godz. 1500 , zapraszamy na wirtualny koncert zespołu „DOM”, który transmitować będziemy z naszego kościoła na parafialnym facebooku.

Wciąż obowiązuje zalecenie, że w kościele może przebywać tylko 1 osoba na  20 metrów kwadratowych.

Dzisiaj, gdy nasza wspólnota parafialna obchodzi swoje imieniny, składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i budowniczym tej świątyni, domu parafialnego, dziękujemy za składane ofiary, panu Stanisławowi i pani Elżbiecie - za wszelkie kalorie, panu Romanowi i Adamowi - za słodkości, naszej żukowskiej Piekarni – za pyszne pieczywo, panu Sebastianowi za ciągłe niespodzianki oraz wszystkim – za życzliwość i modlitwy. Zaangażowanym w rozwój duchowy naszego kościoła, grupom parafialnym, zespołom muzycznym, scholi, ministrantom i lektorom. Niech Pan błogosławi i obdarza łaską zdrowia.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia. Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia przypada na czas, gdy od ponad roku zmagamy się z trudnościami wynikającymi z izolacji. Ciężko jest z czułością zaakceptować słabość, która nas ogarnia. Dotyka nas samotność, lęk, cierpienie , depresja, śmierć. Chrystus zaprasza nas , abyśmy szli naprzód i umieli dostrzegać także to co dobre. Włączmy się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórzmy się ku ubogim i chorym.  Starajmy dostrzec potrzebujących wokół siebie.

Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek na potrzeby Caritasu.

W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy od godz. 1500 do 1600 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Polecajmy naszą Ojczyznę naszym modlitwom i wywieśmy flagę państwową i watykańską.

Pierwszego kwietnia w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności  i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę:  spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za sprzątnięcie naszej świątyni. W sobotę o godz. 830 zapraszamy kolejną grupę młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W czwartek zapraszamy także na Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie  po Mszy św. wieczornej do 1830.

Żukowo, dnia 10 kwietnia  2021 r.             Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Niedzielę Miłosierdzia Bożego