Ogłoszenia duszpasterskie na 28 marca 2021

NIEDZIELA   MĘKI  PAŃSKIEJ

Ze względu na epidemię intensywny wirusa wprowadzono nowe restrykcję dotyczące maksymalnej ilości wiernych w kościołach, w naszej parafii może uczestniczyć podczas Mszy św. do 60 wiernych. Zachęcamy do łączenia się z nami drogą internetową. Msze będziemy transmitowali w niedziele i święta: o godz. 900, 1030 i 1200 oraz liturgie Triduum i Rezurekcję.

Rozpoczyna się bogata liturgia Triduum Paschalnego, w ograniczonej liczbie wiernych.

WIELKI  CZWARTEK

Wieczerza Wielkiego Czwartku o godzinie 1800Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa do godziny 2300.

WIELKI  PIĄTEK

Adoracja w Ciemnicy od godziny 800 do 1800. O godzinie 1800 zapraszamy na Drogę Krzyżową, po której będziemy sprawować Liturgię Męki Pańskiej. Po zakończeniu liturgii, do godziny 2300 adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. O  godzinie  2100 odśpiewamy Gorzkie ŻaleOd Wielkiego Piątku Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA  SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 800 do 2200Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny od godziny 1000 do 1500 co 15 minut w głównej kruchcie kościoła od strony zewnętrznejPodczas świecenia pokarmów złożymy skarbonki i ofiarę dla ubogich. Ceremonie Wigilii Paschalnej o godzinie 1900.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 600 rozpocznie się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją kapłanów wraz z asystą we wnętrzu świątyni. Kolejne Msze św. o godzinie 900, 1030, 1200 i 1530. Nie będzie Mszy św. o godz. 730.

Wiernych nie mogących brać udziału w liturgii, zapraszamy do przyjmowania Komunii duchowej. Komunia św. duchowa ma taką samą wartość dla duszy człowieka jak Komunia sakramentalna. Warunkiem przyjęcia Komunii duchowej jest;

- Stan łaski uświęcającej

- Miłość do Pana Boga

- Wiara i szczere pragnienie zjednoczenia z Panem Jezusem

Pierwszego kwietnia w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę www.spis.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.

Dziękujemy Urzędowi Gminy za przekazane maseczek dla wiernych. Proszę o zabrnie maseczek znajdujących się przy prasie.

Młodzież z Caritasu rozprowadza dzisiaj palmy, które  święcimy przed każdą Mszą św.

Hospicjum w Kartuzach prosi o wsparcie poprzez zakupienie  świeczki na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Świeczki są dostępne przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za sprzątnięcie naszej świątyni. W piątek o godz. 900 zapraszamy kolejną grupę młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Żukowo, dnia 27 marca 2021 r.              Ks. Czesław   Las

Czytania na Niedzielę Męki Pańskiej