Ogłoszenia duszpasterskie na 21 marca 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ze względu na epidemię wirusa w Polsce obowiązuje uczestnictwo podczas Mszy św. do 70 osób. Zachęcamy do łączenia się z nami drogą internetową.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Dzisiaj o 1500, w godzinie Miłosierdzia, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem.

Nabożeństwa Gorzkich Żalów i Dróg Krzyżowych – transmitujemy na naszym parafialnym facebooku.

W czwartek w tym roku obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień obchodzimy jako dzień życia. Dzień życia, które jest święte od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci. Wszystkich wiernych, którzy pragną ofiarować swoją modlitwę w intencji poczętego życia, podejmując „Duchową Adopcję”, zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godzinie 1700Prosimy przynieść ze sobą świece.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed kościołem można będzie nabyć palmy, przygotowane przez młodzież z Parafialnego Caritasu i scholę.

Dziękujemy za dar telefonów przekazanych do Afryki.

Spowiedź święta wielkopostna obowiązuje od środy popielcowej, aż do Uroczystości Trójcy Świętej. W naszej wspólnocie zapraszamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę 27 marca zapraszamy także po Mszy św. porannej od godz. 830  do 930 oraz wieczorem od 1600 do 1700 i od 1800 do 1915. Spowiedź Święta przy udziale kapłanów z sąsiedniej parafii.

Spowiedź św. sakramentalna tylko przed kapłanem i w obecności rzeczywistej kapłana. W szczególnych okolicznościach, gdy nie ma możliwości spowiedzi św., Kościół mówi  o akcie  żalu doskonałego.

Warunki dostąpienia żalu doskonałego:

-przygotować się tak jak do spowiedzi świętej - odprawić 5 warunków dobrej spowiedzi

-gdy żal wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazwany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych - ciężkich, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe.

-żal doskonały daje stan łaski uświęcającej.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania za sprzątnięcie naszej świątyni. W najbliższą sobotę  o godz. 930 zapraszamy kolejną grupę młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej w czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Ludwiki Bielickiej l. 81 z Małkowa. Dobry Jezu, a nasz Panie..

Żukowo, dnia 20 marca  2021 r.            Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu