Ogłoszenia duszpasterskie na 14 marca 2021

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nadal obowiązuje uczestnictwo wiernych podczas Mszy św. w ilości 70 osób. Jednak, aby nasze życie duchowe ciągle promieniowało i się rozwijało zachęcamy do udziału we Mszach świętych transmitowanych poprzez środki masowego przekazu, także na naszym parafialnym facebooku i przyjmowania duchowej Komunii św., do czytania Pisma św., odprawiania Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej, do codziennej modlitwy i Eucharystii w dni powszednie.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Dzisiaj o 1500, w godzinie Miłosierdzia, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem.

Nabożeństwa Gorzkich Żalów i Dróg Krzyżowych – transmitujemy na naszym parafialnym facebooku.

Zachęcamy wiernych, którzy zechcieliby podarować używane telefony komórkowe. Prosimy, aby telefony były sprawne i posiadały ładowarki. W tym roku pragniemy wysłać telefony do Afryki do przychodni lekarskiej. Nasz dar składamy w zakrystii  do końca Wielkiego Postu. Za złożone już telefony, także nowe, składamy  serdeczne Bóg zapłać!

Przeżywamy Rok św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego. W najbliższy piątek – Uroczystość św. Józefa. Zachęcamy do zapoznania się treścią Listu Apostolskiego Papieża Franciszka o św. Józefie oraz do zawierzania naszych Rodzin pod opiekę św. Józefa słowami pięknych modlitw, które proponuje nam Kościół. Treść niektórych z nich publikujemy w biuletynie oraz na naszej parafialnej stronie internetowej: www.mb.diecezja.gda.pl

Przy prasie wyłożone są książeczki o św. Józefie oraz rozważania drogi krzyżowej ze zdjęciami stacji z naszego kościoła. Za drobną ofiarę proszę zabrać, czytać i rozważać.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Brzozowej, Kasztanowej, Wrzosowej i Leszczynowej za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 830 zapraszamy wyznaczoną młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu  od 1730 do 1830.

Zmarł śp. Paweł Maciejewski l. 36 z Pępowa, ul. Krótka. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 1000. Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 13 marca 2021 roku         Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu