Ogłoszenia duszpasterskie na 07 marca 2021

TRZECIA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Papież Franciszek, 2 marca 2021 roku, mianował  Apa Tadeusza Wojdę SAC nowym Arcybiskupem metropolitą gdańskim.

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Adriana, kleryka czwartego roku, naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, który głosi Słowo Boże i prosi  o ofiary na rzecz Seminarium.

Kuria Metropolitarna Gdańska oraz Sanepid w Kartuzach przypominają o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i przestrzegania wszelkich zasad epidemicznych związanych z pandemią koronawirusa obowiązujących także w kościołach. Jednak, aby nasze życie duchowe ciągle promieniowało i się rozwijało, zachęcamy do udziału we Mszach świętych transmitowanych poprzez środki masowego przekazu i przyjmowania duchowej Komunii św., do czytania Pisma św., odprawiania Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej, do codziennej  modlitwy i obecności na Mszy św. w dni powszednie.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz młodzież i dorosłych o godz. 1900.

W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud umartwienia, jako wynagrodzenie za nasze grzechy i za grzechy naszych sióstr i braci. Dzisiaj o 1500, w godzinie Miłosierdzia, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek 9 marca o godz. 1930 w kościele.  W spotkaniu można uczestniczyć osobiście lub przez transmisję na parafialnym Facebooku. Więcej informacji i o spotkaniach z dziećmi przed Komunią św. w dzisiejszym biuletynie.

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcieliby podarować używane telefony komórkowe. Prosimy, aby telefony były sprawne i posiadały ładowarki. W tym roku pragniemy wysłać telefony do Afryki do przychodni lekarskiej. Nasz dar składamy w zakrystii do końca Wielkiego Postu. Za złożone już telefony, także nowe, składamy  serdeczne Bóg zapłać!

Harcerze z Żukowa zapraszają do swojego grona uczniów klas 7 i 8. Zbiórka i zapisy 18 marca od 16 do 1830  obok parkingu przy stadionie w Żukowie.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Gdyńskiej, Gwiezdnej i Sosnowej za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 830 zapraszamy wiernych  z Żukowa, ul. Brzozowa, Kasztanowa, Wrzosowa i Leszczynowa. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 1730 do 1830.

Żukowo, dnia 6 marca 2021 roku            Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu