Ogłoszenia duszpasterskie na 28 lutego 2021

DRUGA  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Druga Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą „Ad Gentes”, gdzie  w sposób szczególny uświadamiamy sobie, że wszyscy ludzie na całym świecie są dla siebie „braćmi”. Przed kościołami całej Polski organizujemy zbiórkę na Misje św.

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia druga część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie Żale w intencji dzieci i młodzieży, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii i Sakramentu Bierzmowania. Transmisja Gorzkich żali na parafialnym Facebooku.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz młodzież i dorosłych o godz. 1900. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do sakramentu spowiedzi od godz. 1630 i od godz. 1840. Msza św. o godz. 800 i 1745. Komunia św. także podczas Drogi Krzyżowej.

Ks. Proboszcz w I piątek odwiedzi chorych z sakramentami, a ks. Sylwester w sobotę.

Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej gościć będziemy kleryka czwartego roku, naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, który wygłosi Słowo Boże i prosić będzie o ofiary na rzecz Seminarium.

Nasza parafialna strona internetowa nieustannie się rozwija. Można tam zobaczyć zdjęcia i filmy z różnych ważnych wydarzeń, chociażby z konsekracji naszej świątyni oraz znaleźć informacje dotyczące sakramentów, ogłoszenia parafialne, intencje, biuletyn. Zachęcamy do odwiedzania: www.mb.diecezja.gda.pl

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcieliby podarować używane telefony komórkowe. Prosimy, aby telefony były sprawne i posiadały ładowarki. W tym roku pragniemy wysłać telefony do Afryki do przychodni lekarskiej. Nasz dar prosimy złożyć  w zakrystii  do końca Wielkiego Postu. Za złożone już telefony, także nowe składamy  serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Sobótki, Górki i Cichej   za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 900 zapraszamy wiernych  z Żukowa, ul. Gdyńska od Nr 102, Gwiezdna i Sosnowa. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu  od 1730 do 1830.

Zmarła śp. Jadwiga Gruba l. 81 z Żukowa, ul. A. Krajowej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 27 lutego 2021 roku.          Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu