Ogłoszenia duszpasterskie na 14 lutego 2021

SZÓSTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kończy się tegoroczny karnawał. Pragniemy przygotować się do chrześcijańskiego wejścia  w czas Wielkiego Postu poprzez wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 1500 do 1700. O 1500 odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po każdej Mszy św. dziesiątka różańca,  jako przebłaganie za nasze słabości i grzechy.

W najbliższą już środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia, wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny.

Zapraszamy na Msze święte w środę popielcową o godzinie  800, 900, 1700 i  1900.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, polegający na przyjęciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Wstrzemięźliwość – obowiązuje od 14 roku życia;  post – wszystkich między 18 a 60 r. życia.  Kolekta  tego dnia przeznaczona na ubezpieczenie kościoła.

Rozpoczynają się jakże wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne. Już w tym tygodniu w piątek pierwsza Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci i dorosłych o godz. 1700, po drodze krzyżowej Msza św. o godzinie 1745, o godzinie 1900 droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym już w najbliższą niedzielę o godzinie 1500.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej;  przyjęcie Komunii św.; modlitwa w intencji papieża; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego).

„Misjonarz na Post” – to piękna akcja duchowej pomocy Misjonarzom. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej i facebooku. Serdecznie zapraszamy!

Cieszymy się, że w naszej Parafii działają różne Grupy Apostolskie. Jedną z Nich są powstałe ostatnio „Kręgi Szensztackie”, które tworzą Rodziny pragnące przyjąć do swego domu Obraz Matki Bożej. W naszej Parafii istnieją już cztery takie Kręgi. Zachęcamy do tworzenia kolejnych. Jak to zrobić  i więcej informacji w dzisiejszym biuletynie oraz na stronie internetowej i facebooku.

Spotkanie dzieci komunijnych, ze względu na panującą aurę i choroby dzieci, rozpoczną się 1 i 2 marca według wcześniej ustalonych godzin; natomiast spotkania do bierzmowania odbywają się w piątki o godz. 1900, w grupach dziewcząt i chłopców, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcieliby podarować używane telefony komórkowe. W tym roku pragniemy wysłać telefony do Afryki do przychodni lekarskiej. Nasz dar prosimy złożyć w zakrystii  do końca Wielkiego Postu. Za złożone w tym roku telefony składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać!

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Sienkiewicza  za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 830 zapraszamy wiernych  z Żukowa, ul. Ks. Wryczy i Legionów. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 1730 do 1830.

Zmarł śp. Marek Bychowski l.58 z Pępowa, ul. Gdańska. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  o godz. 1000. Zmarła także śp. Barbara Sugalska l. 88 mająca rodzinę w Małkowie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1200. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 13 lutego 2021 roku                Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Szóstą Niedziele Zwykłą