Ogłoszenia duszpasterskie na 07 lutego 2021

PIĄTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

W czwartek, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dnia 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej dziewczynce Bernadecie. Do Lourdes pielgrzymują zwłaszcza ludzie chorzy z całego świata. Z tego też tytułu tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Ze względu na pandemię wirusa nie w tym roku zbiorowego namaszczania sakramentu chorych. Zapraszamy na Mszę świętą we czwartek o godzinie 1700 gdzie modlić się będziemy za osoby chore i starsze.

Zachęcamy wszystkich, którzy zechcieliby podarować używane telefony komórkowe. W tym roku pragniemy wysłać telefony do Afryki do przychodni lekarskiej. Nasz dar prosimy złożyć w zakrystii do końca Wielkiego Postu. Za złożone w tym roku telefony składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy Panu Połomskiemu za odśnieżanie naszego parkingu przy kościele. Bóg zapłać!

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ulicy Heweliusza, Sobieskiego i Księżycowej za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 830 zapraszamy wiernych  z Żukowa, ul. Sienkiewicza. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu  od 1730 do 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Merchlik l. 75 z Pępowa ul. Halna. Zmarła śp. Urszula Czoska l. 90 z Żukowa ul. Słoneczna. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1200.  Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 6 lutego 2021 roku.              Ks.  Czesław  Las

Czytania z komentarzami na Piątą Niedziele Zwykłą