Kilka najważniejszych ogłoszeń:
  1. Komunia św. odbywa się w 4 grupach - sobota 10:00, sobota 12:00, niedziela 10:00 i niedziela 13:30.
  2. Dzieci na uroczystość I Komunii świętej zabierają ze sobą książeczki. Nie zbieramy świec. Różaniec można wziąć ewentualnie do zdjęć, ponieważ w planie uroczystości nie ma modlitwy różańcowej.
  3. Podczas uroczystości będą robione zdjęcia i będzie nagrywany film. Koszty z tym związane będą omawiane z kamerzystą i fotografem, ale z tego, co się orientuję łączny koszt za zdjęcia i film będzie wynosiło koło 100 zł.
  4. Jeśli chodzi i finanse. Wiem, że nie było takiego pytania, ale dla przejrzystości podaje mniej więcej wydatki przypadające na jedno dziecko. Modlitewnik - 20 zł (udało się załatwić taniej, ponieważ w niektórych sklepach już kosztuje 25 zł), Książka Katechizm - 24 zł, karteczki rozdawane w niedziele - 2 zł, pamiątki - 16 zł. W sumie 62 zł. Zostało więc 38 zł od dziecka. Te pieniądze zostaną przeznaczone na przystrojenie kościoła, kwiaty oraz dary, które dzieci będą niosły w procesji (w tym szaty liturgiczne jako dar dzieci komunijnych dla wspólnoty parafialnej).
  5. Pamiątki dzieci otrzymają w ramach białego tygodnia. Dzieci z soboty 10:00 zapraszamy na Mszę w poniedziałek, 10.05 na godz. 17:00; dzieci z soboty 12:00 zapraszamy na Mszę we wtorek, 11.05 na godz. 17:00; dzieci z niedzieli 10:00 zapraszamy w środę, 12.05 na godz. 17:00; dzieci z niedzieli 13:30 zapraszamy w czwartek, 12.05 na godz. 17:00.
  6. Dzieci przychodzą na Uroczystość najpóźniej 20 minut przed Komunią św. Wyznaczymy i zarezerwujemy miejsca dla rodziców. Msze będą transmitowane, a głośnik na zewnątrz kościoła włączony. W związku z obostrzeniami prosimy rodzinę (osoby nie będące rodzicami) o uczestniczenie w uroczystości poprzez transmisje na naszym parafialnym facebooku lub na zewnątrz kościoła (jeśli tylko pogoda na to pozwoli - drzwi główne będą szeroko otwarte, aby można było uczestniczyć we Mszy również na zewnątrz kościoła). Zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że ograniczenia są dla nas wszystkich czymś trudnym... Za 2 tygodnie nasi diakoni przyjmują święcenia kapłańskie, a mimo to mają limit osób, które mogą zaprosić. Podobnie jest ze ślubami, weselami, urodzinami itd. Wiemy dobrze, że przez obostrzenia wiele osób straciło prace i zbankrutowało, myślę więc, że tym bardziej trzeba docenić to, że mimo wszystko dzieci mogą przyjąć Pana Jezusa do swojego serca - a to jest istotą Komunii świętej. Proszę też wszystkich rodziców o wyrozumiałość. Dla nas kapłanów i osób posługujących w parafii jest to również trudna i wymagająca sytuacja...
  7. Spowiedź świętą dzieci będą przeżywać w tym tygodniu. Jest to bardzo ważny moment w życiu dziecka dlatego warto zadbać również o uroczysty ubiór dziecka tego dnia. Po spowiedzi będzie ostatnie spotkanie-próba. Terminy ostatnich spotkań:
  • sobota 10:00 - spowiedź we środę (5 maja), o godz. 15:30
  • sobota 12:00 - spowiedź w środę (5 maja), o godz. 17:45
  • niedziela 10:00 - spowiedź we wtorek (4 maja), o godz. 15:15
  • niedziela 13:30 - spowiedź we wtorek (4 maja), o godz. 18:30
Rodziców i rodzinę prosimy o skorzystanie spowiedzi w innych terminach niż te podane powyżej. Przypominam, że spowiedź w naszej parafii odbywa się przed każdą Mszą św. Skorzystać ze spowiedzi można:
  • w poniedziałek, 3 maja przed każdą Mszą św.
  • wtorek, 4 maja przed Mszą o godz. 8:00
  • środa, 5 maja przed Mszą o godz. 8:00
  • czwartek, 6 maja przed Mszą o godz. 8:00 i 17:00
  • piątek, 7 maja - spowiedź I piątkowa od 16:00 do 17:00 i od 18:30 do 19:00
  • sobota, 8 maja przed Mszą o 17:00.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za otwartości, zrozumienie i współpracę, życząc wszystkim duchowych owoców tej Uroczystości. W nadzwyczajnych sprawach i wątpliwościach proszę o kontakt w wiadomości prywatnej albo podejść osobiście.

Ks. Sylwester