Ogłoszenia duszpasterskie na 9 stycznia 2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W najbliższym tygodniu, jak i w miesiącu styczniu w dni powszednie Msze święte sprawujemy tylko rano o godzinie 730 i 800, z wyjątkiem soboty, gdzie odprawiamy Mszę świętą  o godzinie 800 i 1700.

Biuro parafialne w styczniu czynne jest w godzinach rannych: od 830 do 900, z wyjątkiem soboty  – kiedy zapraszamy również od 1750 do 1830

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział  w Orszaku Trzech Króli. Bóg zapłać Władzom Starostwa i naszej Gminy, przedstawicielom Dyrekcji Szkół, Nauczycieli, dzieci i młodzieży, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz Strażakom, Harcerzom i wszystkim ludziom dobrej woli! Naszą wdzięczność wyrażamy wszystkim aktorom: Świętej Rodzinie, Królom i tym, którzy przygotowali piękne przedstawienia. Dziękujemy Gminnej Orkiestrze Dętej oraz zespołowi „Agape” i scholi ,,Armia Pana” za piękną oprawę muzyczną. Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie - dziękujemy za wsparcie finansowe. Tegoroczny Orszak był inny niż poprzednie, ale radość wielka i nasze pragnienie oddania pokłonu Panu Jezusowi wraz z Trzema Królami nie przygasło, za co z całego serca dziękujemy!

Zachęcamy do nabycia płyty DVD z tegorocznego Orszaku, którą zakupić można w zakrystii w cenie 15 zł.

W tym roku tradycyjnej kolędy, ze względu na pandemię wirusa, nie ma.  Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św. wieczornej, którą sprawujemy   od poniedziałku do piątku  o godzinie 1800. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach,  modlimy się  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Jeżeli komuś nie pasuje wyznaczony termin to zapraszamy w każdym innym czasie o godz. 1800. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek i film o Eucharystii,  dla każdej rodziny. Kto zechce, może  złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony w biuletynie, na tablicy ogłoszeń oraz  na facebooku i stronie internetowej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w ubiegłym tygodniu  o godz. 1800 uczestniczyli we Mszy św. tzw. - kolędowej.

Bóg zapłać także za złożone ofiary.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ul. Staszica za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie, przy ulicy Armii Krajowej.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Anieli Ligmanowskiej l. 75 z Żukowa                     ul. Norwida. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 8 stycznia 2022 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Niedzielę Chrztu Pańskiego

KIBEHO