Features

image
Gantry 4 Framework
image
HTML5 and CSS3

Top WIADOMOŚCITop WIADOMOŚCI

Konsekracja

Konsekracja kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie

Czytaj.
 
image

Dnia 25 lipca 1999

Dekretem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Metropolity Gdańskiego, została powołana nowa parafia w Żukowie
Czytaj.
image

Nowy

Wpisz opis.
  • PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŻUKOWIE

    PARAFIA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W ŻUKOWIE

    Dnia 25 lipca 1999 - Dekretem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Metropolity Gdańskiego

    Czytaj
  • ŚWIĘTA SIOSTRA FAUSTYNA

    ŚWIĘTA SIOSTRA FAUSTYNA

    Urodziła się 25 sierpnia 1905 roku we wsi Głogowiec jako trzecie spośród dziesięciorga dzieci w rodzinie Stanisława i Marianny Kowalskich. Dwa dni później na chrzcie świętym w kościele parafialnym w Świnicach Warckich otrzymała imię..

    Czytaj
  • ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

    ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

    Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach (niedaleko Krakowa) jako drugi syn Karola Wojtyły seniora i Emilii z..

    Czytaj
  • 1
  • 2
  • 3

APOSTOLAT PIELGRZYMUJĄCEJ MATKI BOŻEJ

13 Lut 2021

APOSTOLAT PIELGRZYMUJĄCEJ MATKI BOŻEJ

  

     To duszpasterska inicjatywa Ruchu Szensztackiego, która wyrosła z potrzeb czasu, jest formą nowej Ewangelizacji.

     Apostolat został zapoczątkowany w 1950 roku przez Sługę Bożego, diakona, ojca siedmiorga dzieci Jana Luiza Pozzobona w Santa Maria, w Brazylii i rozszerzył się po całym świecie. Jan Luiz Pozzobon zainspirowany duchowością Ruchu Szensztackiego oraz Jego Założycielem, Sługą Bożym Ojcem Józefem Kentenichem pragnął ożywić życie religijne parafii, poprzez kontakt rodzin z szensztackim sanktuarium a także, aby rodziny jednoczyły się pomiędzy sobą przez wspólne pielgrzymki i spotkania, żyły dla ideałów życia rodzinnego i wspierały się w wierze.

     Jan Luiz Pozzobon starał się głosić cześć Maryi, zachęcając rodziny do modlitwy różańcowej i odwiedzania szensztackiego Sanktuarium. Pragnął, aby łaski płynące z Sanktuarium Trzykroć Przedziwnej Matki i Zwycięskiej Królowej z Szensztatu w Santa Maria dosięgły wiele rodzin. Mówił: Zatrzymaj się na chwilę i podaruj czas Panu Bogu oraz swoim najbliższym…   „Naszym celem jest, aby ze wszystkich sił ratować rodzinę.”

     To on rozpoczął odwiedziny rodzin, szkół i szpitali a nawet slumsów  z obrazem Matki Trzykroć Przedziwnej.  W swoim życiu przeszedł z kapliczką, która ważyła ponad 10 kg  około 140 000 km. Obecnie na całym świecie Matka Boża pielgrzymuje do rodzin  już w setkach  tysięcy takich  kapliczek. Obraz jest niewielki, a ramy obrazu swoim kształtem nawiązują do szensztackiego sanktuarium. Dziś Matka Boża Trzykroć Przedziwna  znana jest także w wielu polskich diecezjach, parafiach i rodzinach jako Matka odwiedzająca rodziny  w symbolu Pielgrzymującego Sanktuarium.  W Polsce jest już ponad 2000 kręgów , a więc ok. 30.000 rodzin  przyjmuje ją systematycznie w każdym miesiącu w swoim domu .

 

Maryja przychodzi w swoim wizerunku, by odwiedzać  swoje dzieci.

     Ona czyni tak, jak każda ziemska matka, idzie do swoich dzieci, by dodać im otuchy, pocieszyć, dać dobrą radę, wskazać na coś bardzo ważnego w życiu, prowadzić  właściwą drogą,  a może nawet upomnieć. Tak jak szła do Św. Elżbiety idzie służyć,  Ona przynosi  rodzinie największy skarb - Chrystusa , budzi i rozwija życie wiary, przynosi Boże błogosławieństwo. Ona uczy serdecznego, dziecięcego kontaktu z Bogiem Ojcem. W kręgu jest 10-15 rodzin, które Matka Boża nawiedza systematycznie raz w miesiącu. Maryja działa jako Wychowawczyni i poprzez rodziny ewangelizuje współczesny świat. Obecność Maryi inspiruje do wspólnej modlitwy, wycisza spory i nieporozumienia, zachęca do znalezienia czasu dla siebie, rodziny i znajomych. Pomaga w naśladowaniu Matki Bożej oraz w odkrywania Boga w codziennym życiu. Maryja zaproszona do rodziny, do osobistego, codziennego życia jej dzieci czyni małe i wielkie cuda.

 

Ojciec Św. Jan Paweł II 4 czerwca 1979r. na Jasnej Górze  mówił

     „Maryja okazała się nam wszystkim Matką . Matka bowiem nie tylko oczekuje na swoje dzieci we własnym domu, ale idzie za nimi wszędzie, gdzie one zakładają swoje domy. Wszędzie tam, gdzie żyją, gdzie pracują, gdzie tworzą rodziny, gdzie bywają przykute do łoża boleści, - nawet tam gdzie schodzą na manowce , gdzie zapominają o Bogu, gdzie sumienia mają obciążone grzechem”. Słowa te bardzo trafnie charakteryzują  Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej, który rozwinął się w Ruchu Szensztackim.

 

A czego oczekuje od nas Matka Boża Pielgrzymująca?  - współpracy

     Znamy Ewangelię o weselu w Kanie Galilejskiej. Zabrakło wina i Maryja powiedziała do sług: uczyńcie wszystko, co wam powie mój Syn. A Jezus polecił sługom: napełnijcie stągwie wodą. Gdyby słudzy nie napełnili stągwi wodą, Jezus nie uczyniłby pewnie cudu. Maryja pragnie w nas i poprzez nas nieść Jezusa współczesnemu światu. Ona potrzebuje naszego TAK, naszych serc i rąk. Ona pragnie się nami posługiwać, działać przez nas, prowadzić ludzi do Jezusa. Szczególnie dzisiaj w tym zawirowanym świecie , gdzie zło nazywa się dobrem , a dobro złem potrzeba w naszych rodzinach szczególnego działania Matki Bożej, bo tam gdzie jest Maryja  szatan nie może działać.

 

Co czynią ludzie, którzy przyjmują obraz Matki Bożej Pielgrzymującej?

     Stawiają obraz na godnym miejscu w swoim domu. Niektórzy stawiają świeże kwiaty obok obrazu, zapalają świece. Wieczorem wspólnie cała rodzina się modli, a gdy rano wszyscy wychodzą do pracy, do szkoły polecają Maryi rozpoczynający się dzień i wszystko, co on ze sobą niesie. Pewna pani katechetka, w dni, w których gości u niej Maryja, a ma zajęcia w szkole, zabiera ze sobą obraz Matki Bożej Pielgrzymującej i stawia go podczas zajęć na biurku, aby Maryja, która jest najlepszą  Wychowawczynią wychowywała  jej uczniów.

 

Jak założyć krąg Pielgrzymującej Matki Bożej?

  1. Osoby, które poznały Apostolat i chciałyby założyć krąg w swojej parafii powinny porozmawiać o swoich zamiarach z ks. Proboszczem, aby uzyskać jego zgodę. Jest to warunek do formalnego założenia kręgu. Jeśli chcemy założyć kolejne kręgi , także należy uzyskać zgodę Ks. Proboszcza .
  2. Informację o podjętych staraniach wraz ze zgodą ks. Proboszcza  i listą osób, które chcą przyjmować w swoich domach Matkę Bożą należy przekazać do Siostry odpowiedzialnej lub 

bezpośrednio  do Krajowego Sekretariatu Apostolatu.   Stamtąd otrzymujemy kapliczkę Pielgrzymującej Matki Bożej.

Rozpoczęcie odwiedzin w rodzinach winno poprzedzić uroczyste poświęcenie obrazu Matki Bożej  i posłanie do rodzin przez ks. Proboszcza. ( według rytuału)

  1. Kapliczka powinna raz w miesiącu odwiedzić każdą rodzinę czy osobę z kręgu. Zostaje na dwa dni (jeśli jest 15 rodzin w kręgu) lub trzy dni ( jeśli jest 10 rodzin wkręgu) u każdej rodziny.

Osoba odpowiedzialna za krąg ustala listę, według której rodzina przekazuje kapliczkę.

  1. Dni, w których Matka Boża gości w rodzinie są rodzinnym świętem, okazją, aby więcej czasu poświęcić na kontakt z najbliższymi, na wspólną i prywatną modlitwę oraz religijne rozmowy małżonków, czy rodziców z dziećmi.
  2. Dwa lub trzy razy w roku ukazuje się biuletyn informacyjny „Pielgrzymująca Matka”, który jest przekazywany osobie odpowiedzialnej za krąg. Gazetka jest przekazywana do koordynatorów parafialnych , którzy przekazują opiekunom.  Gazetka jest  wkładana do zeszytu towarzyszącego kapliczce, aby wszyscy członkowie kręgu mogli się z nią zapoznać.
    Koordynatorka krajowa/ siostra/ odpowiedzialna za Apostolat jest w kontakcie z koordynatorami parafialnymi oraz opiekunami  kręgów.
  3. Jeśli do kręgu dochodzą nowe rodziny, można się podzielić i założyć nowy krąg. A jeśli rodziny rezygnują z przyjmowania odwiedzin Matki Bożej , kapliczkę należy przekazać do krajowego sekretariatu.
  4. Pięknym zwyczajem członków kręgów jest uczestniczenie raz w miesiącu (np. w dniu przymierza 18. dnia miesiąca lub w pierwszą sobotę miesiąca) we wspólnej Mszy św., na którą przynosimy przed ołtarz kapliczki Matki Bożej. Jest to okazja do wzajemnej integracji i wspólnej modlitwy.

       Zapraszamy więc  do współpracy w Apostolacie Matki Bożej Pielgrzymującej. Ona czeka na naszą współpracę, na nasze oddanie się jej do dyspozycji.  

Szensztackie Siostry Maryi

  

Osoby odpowiedzialne za Apostolat Matki Bożej Pielgrzymujacej :

Koordynator Krajowy  - Ojciec Romuald Krzuk – Ojciec Szensztacki

Koordynator diecezjalny :  Siostra M. Inga Grulla  

w naszym dekanacie Żukowskim  - wspomaga ją Siostra. M. Ludmiła  Kulik tel: 605 864 764

Koordynatorzy  Parafialni – Państwo Wiesława i Zenon Cieślukowscy – tel.  721 501 506

 

Cieszymy się, że w naszej  Parafii  Miłosierdzia Bożego są rodziny , które otworzyły drzwi swoich domów i serc dla Matki Bożej.  Są już 4 kręgi Matki Bożej. 

Kręgi  Matki Bożej Pielgrzymującej w naszej parafii: 

I Krąg – poświecenie obrazu i posłanie opiekunów:  3 maja 2019  

Opiekunowie:   Wiesława i Zenon Cieślukowscy  tel: 721 501 506

II Krąg – poświęcenie obrazu i posłanie opiekuna:  15 sierpnia 2019

Opiekun : Krystyna Gruchała  tel: 690 090 412

III Krąg – poświęcenie obrazu i posłanie opiekuna:  15 sierpnia 2019

Opiekun: Emilia Piask  tel: 726 530 132

IV Krąg - poświęcenie obrazu i posłanie opiekuna: 2 lutego 2021  

 Opiekun –Mirosława  Czaja tel: 603 119 601

                     

By tak mogło się stać prośmy Maryje słowami modlitwy: 

Myśl Ty we mnie Matko, wtenczas myśleć będę jasno i przejrzyście.

Mów Ty przeze mnie Matko, wtenczas słowa moje będą łagodne i prawe

Działaj przeze mnie Matko, a czyny moje będą sprawiedliwe;

uświęcona ma praca, uświęcony i mój spoczynek.

Przeniknij całą moją istotę, wypełnij mnie zupełnie sobą,

by można we mnie widzieć Twoją postawę i Twe królewskie usposobienie. Amen.

Znalezione obrazy dla zapytania: APOSTOLAT PIELGRZYMUJĄCEJ MATKI BOŻEJ

 

  • Domyślnie
  • Tytuł
  • Data
  • Losowo
Wczytaj przytrzymaj SHIFT aby wczytać wszystkie Wczytaj wszystko

INFORMACJE

  • Nabożeństwa
  • Biuro Parafialne
  • Kontakt
  • Duszpasterze
Msze Święte

MSZE ŚWIĘTE

W niedziele:   

         wrzesień - czerwiec: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30

         lipiec - sierpień: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00

W dni powszednie:   

         wrzesień - czerwiec: 8.00 i 17.00

         lipiec - sierpień: 17.00.

W czasie trwania kolęd: 7.30 i 8.00

 
Droga Krzyżowa

DROGA KRZYŻOWA

w okresie Wielkiego Postu - w każdy piątek:.

17.00 - dzieci i dorośli

19.00 - młodzież i dorośli

 

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym

w niedziele Wielkiego Postu - 15.00

 
image

NABOŻEŃSTWA MAJOWE (w maju)

w środy - 20.30 

w pozostałe dni - po Mszy św. wieczornej.

image

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE (w październiku)

dzieci: od poniedziałku do piątku 16.30.

dorośli: od poniedziałku do soboty - po Mszy św. wieczornej.

 
Biuro

MIEJSCE

dom parafialny (obok kościoła)

ul. Siostry Faustyny 1

83-330 Żukowo

 

CZYNNE

od wtorku do soboty w godzinach od 17.45 do 18.30 

w I. piątki miesiąca, w Święta i Uroczystości - nieczynne

 

w czasie kolęd (styczeń): od poniedziałku do soboty: 8.30 - 9.00 oraz w soboty: 17.45 - 18.30

Biuro

MIEJSCE

Parafia Miłosierdzia Bożego

ul. Siostry Faustyny 1

83-330 Żukowo

Tel. 58 685 86 84

E-mail : zukowomb@diecezja.gda.pl

  

PROBOSZCZ OD 1999-07-25

KS. KANONIK CZESŁAW LAS

 

WIKARIUSZ OD 2022-08-25

KS. MGR GRZEGORZ SZATKOWSKI

 

EMERYT OD 2018-01-31 Suffixes

KS. KANONIK ZDZISŁAW KUSZYŃSKI.


 

 

 

Ogłoszenia stałe

  • Posługa Duszpasterska chorym >

    W pierwszy piątek i sobotę miesiąca, w godzinach rannych
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu >

    W każdy czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 - do 18:30
  • Chrzest Święty >

    W II niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. o godzinie 12:00 oraz w IV sobotę miesiąca, podczas Mszy św. o godzinie 17:00
  • Spowiedź Święta >

    Codziennie przed każdą Mszą Świętą 
  • 1